×

Klasa Filmowa – 6M

Trener: Tomasz Czech
Termin: październik 2018 - marzec 2019
Rekrutacja: < 22.09.2018
Okres nauki: 6 miesięcy (48 h)
Tryb zajęć: raz w tygodniu (2h)
Cena: 300 zł miesięcznie + jednorazowa opłata organizacyjna w wysokości 200 zł
Oprogramowanie: Adobe Audition, Adobe Prelude, Adobe Premiere Pro, Adobe Speedgrade, Adobe After Effects, Adobe Encore, Adobe Media Encoder, DaVinci Resolve.
Grupa wiekowa: 14+

informacje

Jeżeli masz już doświadczenie w pracy z Photoshopem i Illustratorem, rozumiesz kolory, rozdzielczości, przestrzenie barwowe, swobodnie pracujesz między profilowo, na kanałach RGBCMYKLAB, potrafisz wykorzystać techniki trybów mieszania warstw i mieszania kanałów, rozumiesz perspektywę, znasz części składowe światła, potrafisz wykonać separację częstotliwościową, wykonać prawidłową korekcję obrazu i swobodnie czujesz się w Illustratorze – Klasa Filmowa 6M jest dla Ciebie.

Aby SKUTECZNIE opanować wiedzę z zakresu montażu, kolor korekcji, kolor gradingu i postprodukcji należy mieć bardzo dobrze opanowane techniki pracy i korekcji obrazów statycznych. Jeżeli nie czujesz się pewnie w tym zakresie – zachęcamy do rozpoczęcia klasy Filmowej – 13M, która wzbogacona jest o 7 miesięczny moduł specjalizujący w 2D.

Jeżeli jesteś absolwentem klasy Grafika Basic, Grafika Pro lub Desktop Design – możesz śmiało aplikować do tej wersji klasy Filmowej.

Jeżeli nie jesteś naszym absolwentem – podejmujesz ryzyko na własne życzenie 🙂

Klasa Filmowa 6M od razu rozpoczyna się od przygotowania do własnej produkcji filmowej. Ma za zadanie w pełni profesjonalnie i kompleksowo przygotować ucznia do pracy w zakresie montażu, kolor korekcji, kolor gradingu i postprodukcji materiału filmowego oraz projektowania autorskich animacji.

Program szkoleniowy obejmuje również organizację castingu, pracę na planie, pisanie scenariusza, projektowanie storyboardu, scenopisu i shotlisty oraz wykonywanie nagrań.

Podczas kursu uczniowie w parach będą mieli za zadanie zrealizowanie filmu reklamowego lub reportażowego oraz pracę z rzeczywistym klientem.

umiejętności

 • projektowanie animacji reklamowych
 • realizacja nagrań audio
 • realizacja nagrań wideo
 • praca z materiałem wideo w formacie RAW (CinemaDNG)
 • profesjonalne techniki kolorkorekcji obrazu
 • profesjonalne techniki kolor gradingu obrazu
 • projetkowanie własnych LUT-ów
 • umiejętność wyrównania, dopasowania i rozwoju obrazu na przestrzeni utworu filmowego
 • świadoma praca z materiałem HDR (WCG, HDR 10, Dolby Vision, Rec.709, BT.2020, ST-2084, BT.2100, ST-2094, PQ, UHD Premium)
 • świadoma praca w systemie ACES (The Academy Color Encoding System)
 • workflow Adobe (Prelude-Audition-Premiere Pro-SpeedGrade-After Effects-Encore)
 • workflow Blackmagic (DaVinci-Fusion)

certyfikaty

Klasa Post Produkcji Wideo zakończona jest dwoma egzaminami – egzaminem Young Design Academy i egzaminem Adobe Certified Associate.

W przypadku pozytywnego wyniku egzaminu Young Design Academy absolwent otrzymuje certyfikat Young Design Academy wraz z suplementem zawierającym szczegółowy opis posiadanych kwalifikacji zawodowych.

W przypadku pozytywnego wyniku egzaminu Adobe Certified Associate absolwent otrzymuje międzynarodowy tytuł Adobe Certified Associate, identyfikację wizualną Adobe Certified Associate oraz prawo posługiwania się nią na swoich produktach.

oferty pracy